">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Czerwcu

- dzielimy kępy bylin, które kwitły wiosną, po posadzeniu obficie podlewamy;

- usuwamy samosiewki drzew;

- usuwamy przekwitnięte kwiatostany lilaków i złotokapów;

- silnie przycinamy żarnowiec po kwitnieniu;

- strzyżemy berberysy, lilaki, ligustry i głogi;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Kompozycje kwiatowe

Kompozycje kwiatowe

data dodania: 2016-06-07 11:43:24

Kompozycje kwiatowe z kwiatów żywych. Odpowiednio dobrane kwiaty ożywią wnętrze, nadadzą mu ciepłego i ciekawego charakteru wnosząc radość i zadowolenie. W lecie kompozycje kwiatowe mają piękne jaskrawe barwy, jest w nich dużo zieleni w różnych odcieniach. Do letnich kompozycji można wykorzystać zarówno żywe jak i sztuczne kwiaty, kule ratanowe, gałązki, kolorowe wstążki i tasiemki.

 

Kompozycje kwiatowe Rzeszów

 

Jeśli mowa o kompozycjach z kwiatów żywych, to wliczyć w ten zakres należy również te projekty, które tworzone są z roślin doniczkowych, nie tylko kwiatów ciętych. Te ostatnie jednak są bardzo popularne. Bukiety, wiązanki, butonierki i inne kompozycje z kwiatów ciętych są bowiem podstawą florystyki. Jakie kompozycje z kwiatów ciętych wyglądają najpiękniej? Polecamy kilka popularnych, przykładowych modeli:

 

A. Bukiet z różnokolorowych, tęczowych kwiatów. Żółte chryzantemy i jaskry, koralowe tulipany, bordowe i fioletowe goździki brodate, różowe goździki, białe zatrwiany – wszystkie te kwiaty ułożone na wzór tęczy stanowią piękny element od razu przykuwający wzrok.

B. Nowoczesny bukiet oparty na kompozycji trawy flexi grass w połączeniu z różami bukietowymi oraz śniedkiem.

C. Bukiet w wersji pionowej różowo-zielonej. Różową część stanowi tu eustoma, a zieloną trawę flexi grass, liście paproci oraz liście aspidistry.

 

Kompozycje kwiatowe z kwiatów sztucznych

 

Alternatywą dla żywych kwiatów mogą być kwiaty sztuczne, które z powodzeniem zastąpią świeże bukiety. Najczęściej kompozycje ze sztucznych kwiatów wybierane są w formie wiązanek lub bukietów na cmentarz (florystyka pogrzebowa), jednak znajdują również zastosowanie w domach i jako forma dekoracji przy aranżacji wnętrz zielenią innych budynków. Sztuczne kwiaty wybierane są w przypadkach, kiedy nie ma wystarczająco dużo czasu na regularną pielęgnację kompozycji (podlewanie, przesadzania, nawożenie itp.). Obecne techniki produkcji sztucznych kwiatów pozwalają na stworzenie kompozycji do złudzenia przypominających te wykonane z żywych odpowiedników, jednak znacznie bardziej trwałe i odporne.

 

W ofercie kwiatów sztucznych liczyć można przede wszystkim na pojedyncze kwiaty różnych gatunków (tulipany, storczyki, słoneczniki, róże, rumianek, strelicja, łubin, hortensje, magnolia i in.), ale również na gotowe kompozycje oraz pojedyncze gałązki, łodygi, liście czy główki kwiatów i odpowiadające im akcesoria (brokatowe gałązki i kwiaty, trawa ozdobna i dekoracje ratanowe).

 

Kompozycje kwiatowe z kwiatów suchych (suszu)

 

Suche bukiety w bardzo łatwy i prosty sposób można wyhodować w przydomowym ogródku – wiele spośród kwiatów ogrodowych idealnie nadaje się do suszenia oraz aranżowania suchych kompozycji. Polecamy wypróbowanie profesjonalnie dobranych gatunków świetnie spełniających tę funkcję – lawendę, miechunkę, krwawnika talerzowatego, nieśmiertelnika, krokosza barwierskiego, przegorzana, sucho łuski, kraspedii, mikołajka, czarnuszki i in.

 

Kompozycje kwiatowe na różne okazje (wielkanocne, bożonarodzeniowe)

 

W kwiaciarni Centrum Ogrodniczego Zielony Klomb przygotowujemy eleganckie kompozycje kwiatowe, które wzbogacą każdy zakątek naszego domu. Aranżacje tworzymy tak, aby pasowały do wybranego stylu; np. w stylu rustykalnym wykorzystuje się kwiaty polne o żywych barwach. Kompozycje kwiatowe tworzone są w donicach, skrzyniach, wiklinowych koszach, a nawet w szkle. Są również świetnym pomysłem na prezent i w przypadku szczególnych okazji – na Wielkanoc, Boże Narodzenie, Pierwszą Komunię, Walentynki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Bukiety na urodzinyKompozycje kwiatowe na walentynkiBukiety na imieninyWiązanki okolicznościoweBukiety na roczniceDekoracje stołuKompozycje na cmentarzBukiety okolicznościoweKompozycje kwiatowe z kwiatów żywychKompozycje kwiatowe bożonarodzenioweKompozycje kwiatowe pierwszokomunijneKwiatowe dekoracje stołu

 

 

<< wstecz