">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Rośliny wieloletnie w Naszym Centrum

Rośliny wieloletnie w Naszym Centrum

 

    Nasze Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb od lat zajmuje się nasadzeniami roślin na terenie miasta Rzeszów, ale nie tylko. Możemy pochwalić się wieloma realizacjami, które zostały przez Nas wykonane w wielu miastach na terenie całej Polski. Każdy projekt jest dla Nas ważny, dlatego Nasi specjaliści odpowiednio dobierają rośliny, aby w danym miejscu mogły one prawidłowo rozwijać się oraz pełnić tak bardzo ważną funkcję dekoracyjną.

 

    W tym blogu poruszymy temat nasadzeń dużych, wieloletnich roślin. Spora ilość Klientów pyta Nas, czy jest możliwość zaprojektowania oraz wykonania ogrodu, który będzie posiadał właśnie takie rośliny. Istotne przy projektowaniu takiego ogrodu jest to, aby osoba projektująca posiadała szeroką wiedzę na temat roślin. Projektując zieleń, zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły np. ukształtowanie terenu, rodzaj gleby, nasłonecznienie czy zacienie danego miejsca. Każda konsultacja odbywa się na miejscu u Klienta oraz w Naszym Centrum przedstawiając Mu rośliny, które miałyby się znaleźć na projekcie ogrodu. 

 

    Sadzenie dużych roślin jest co prawda dużym wyzwaniem, ale dzięki Naszemu doświadczeniu nie boimy podejmować się takich prac. Ważne, żeby takie drzewa czy krzewy były pozyskiwane z pewnych źródeł. W Naszym Centrum oczywiście prowadzimy sprzedaż tylko i wyłącznie roślin, które zostały odpowiednio przygotowane do nasadzeń. Jesteśmy punktem sprzedaży, który posiada rośliny wieloletnie. Pamiętajmy, że starsze okazy muszą posiadać odpowiednią średnicę bryły korzeniowej do wzrostu i lat rośliny (często zdarza się, że roślina posiada obcięty system korzeniowy, który nie ma możliwości na ukorzenienie się w gruncie). Średnica, która jest tak bardzo ważna, aby roślina przyjęła się na miejsce stałe. 

 

Korzyści jakie pozyskujemy dzięki takim roślinom:

  • Chronią Nas i inne nasadzone rośliny przed wiatrem;

  • W słoneczne dni zapewniają przyjemny cień;

  • Redukują emisję hałasu;

  • Tworzą przyjemną, prywatną atmosferę;

  • Produkują tlen i jednocześnie pochłaniają dwutlenek węgla;

  • Nadają piękny wygląd miejskim oraz prywatnym terenom.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin wieloletnich?

Dlaczego warto wybierać rośliny z Centrów Ogrodniczych?

Jak nasadzać duże, wieloletnie rośliny?

 

    Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na to, by roślina była odpowiednio przygotowana do nasadzenia, posiadała całą bryłę korzeniową. Bryła musi zostać odpowiednio zabezpieczona przed wykopaniem. Kolejna czynność to wykop np. koparką, ponieważ są to rośliny wieloletnie i ich system korzeniowy jest bardzo rozrośnięty - nie możemy pozwolić na to, aby został on uszkodzony, bądź źle przycięty. Następnie ważny jest transport takich okazów. Z doświadczenia wiemy, że rośliny do różnych punktów sprzedaży często przewożone są w ścisku oraz złym zabezpieczeniu, później zostają one źle przechowywane, co skutkuje ich nie przyjęciem się do gruntu. Po tych krokach przychodzi Nam wyznaczenie miejsca docelowego nasadzenia. To, na co jeszcze należy zwrócić uwagę to to, żeby przygotować odpowiedni dół oraz podłoże w miejscu posadzenia rośliny. Po tych krokach pozostanie Nam podsypanie bryły korzeniowej rośliny podłożem oraz obfite podlanie. Pamiętajmy, że roślin świeżo posadzonych nie nawozimy! Muszą one odpowiednio się ukorzenić.

 

    Nasze Centrum podchodzi do wyżej wymienionych punktów profesjonalnie. Nie możemy pozwolić na to, aby żywy materiał roślinny został potraktowany bezuczuciowo. W Swoim Centrum stawiamy na przeszkoloną Kadrę. Nasi pracownicy codziennie pomagają dobierać rośliny Naszym Klientom. Słuchamy i pokazujemy, co możemy nasadzić w danym miejscu. Często jest, że trafiamy na Klientów którzy nie mają żadnej wizji dotyczących wyglądu Swojego ogrodu, ale po konsultacji z Naszymi Pracownikami, wychodzą od Nas usatysfakcjonowani i wracają do Nas, a dodatkowo polecają Nasze usługi znajomym, co jest wyznacznikiem najlepszej rekomendacji Naszej Firmy.

 

    Realizujemy projekty indywidualne i jesteśmy w stanie spełnić wszystkie oczekiwania Klientów. Nie ma dla Nas problemu, aby nasadzać rośliny młode jaki i starsze. Pracujemy dla Was – Klientów, abyście mogli w Swoim ogrodzie poczuć prywatność oraz piękno, jakie nadaje nam materiał roślinny.

 

Dla każdego Klienta istnieje indywidualna możliwość wyceny roślin. Duże okazy roślin są sprowadzane dla Klientów pod konkretne zamówienie, a ceny podlegają negocjacji.

 

 

 

 

 

<< wstecz