">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Styczniu

- kontrolujemy okrycie roślin;

- strącamy śnieg z roślin iglastych;

- w czasie bezśnieżnej pogody posypujemy trawnik przesianą ziemią kompostową wzbogaconą fosforem i potasem;

- możemy wykonać wysiewy bylin zdolnych do kiełkowania po przemrożeniu;

- karczujemy stare drzewa i krzewy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Czym zajmują się centra ogrodnicze?

centrum ogrodnicze rzeszówDziś będzie o tym, czym zajmują się centra ogrodnicze, a dokładniej czym zajmuje się nasze centrum…

Świąteczne dekoracje w ogrodzie

świąteczne dekoracje na zewnątrzGdy zbliżają się święta, staramy się żeby nasze otoczenie wyglądało wyjątkowo. Dekoracje świąteczne grają dużą rolę zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu. Wybierając więc choinkę i ozdoby do wnętrza, nie zapominajmy, że również nasz ogród może wyglądać szczególnie pięknie w ten świąteczny czas.

Przedłużamy świeżość choinki

jak przedłużyć trwałość choinkiŻywa choinka to w wielu domach nieodzowny atrybut Świąt Bożego Narodzenia. Co jednak zrobić aby przedłużyć żywotność bożonarodzeniowego drzewka? Oto kilka rad.

Kalocefalus Browna – Srebrna Roślina

srebrna roślina mrozekPiękna roślina dobrze prezentująca się solo jak i w kompozycji.

Susza fizjologiczna - jesienne podlewanie ogrodu niezbędne

susza fizjologicznaOkres wegetacyjny tego roku jest niezwykle długi. Wiosną temperatura szybko powędrowała powyżej 20 stopni Celsjusza, a teraz w pierwszych dniach listopada dalej bywa ok 20 stopni. Cały rok jest bardzo suchy, rośliny również to odczuły. Rośliny narażone są na suszę fizjologiczną.

Palmeta, balerina – nietypowe formy drzew owocowych do małych ogrodów

palmeta balerinaPosiadanie drzew owocowych jest życzeniem wielu sympatyków roślin. Ograniczeniem bywa przestrzeń jaką mamy do zagospodarowania. I tu sprawdzają się formy karłowe, baleriny, szpalery, palmety.

Mniej znane rośliny owocowe

Jesień to okres sadzenia drzew i krzewów owocowych. Wszyscy znamy jabłonie, grusze, czereśnie, śliwki. Warto jednak zapoznać np. z czerechą czy śliwo-morelą

Oplątwa - roślina bez korzeni

tillandsiaTillandsia inaczej oplątwa to interesująca roślina, łatwa w uprawie,nie potrzebuje zbyt wiele światła i może rosnąć bez podłoża.

Królewska Roślina - Szachownica Cesarska

Okazałe kwiaty Fritillaria imperialis zwanej też cesarską koroną lub szachownicą przyciągają wzrok na każdej rabacie wiosennej, na której ja posadzono. Dlatego warto poznać bliżej wymagania tej rośliny.

Hibiskusy rośliny do domu i ogrodu

 

hibiskus ketnia róża chińskaKetnia, róża chińska popularnie zwana hibiskusem to sympatyczna roślina zarówno do ogrodu jak i do domu. Nie wymagająca, długo kwitnąca dlatego warto dowiedzieć się więcej na jej temat.