">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Listopadzie

- usuwamy z rabat pozostałości roślin jednorocznych;

- liście zgrabione spod drzew gromadzimy na pryzmie kompostowej;

- przed nadejściem mrozów koniecznie obficie podlewamy zimozielone rośliny liściaste m.in. rododendrony;

- przed nadejściem mrozów delikatne krzewy (róże, rododendrony, hortensje) okrywamy matami słomianymi, tekturą, agrowłókniną;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Nowoczesne aranżacje wnętrz

data dodania: 2020-02-06 15:46:50

 

Zapraszamy po nowoczesne dekoracje wnętrz do naszego Centrum Ogrodniczego w Rzeszowie.

Czym zajmują się centra ogrodnicze?

centrum ogrodnicze rzeszówDziś będzie o tym, czym zajmują się centra ogrodnicze, a dokładniej czym zajmuje się nasze centrum…

Świąteczne dekoracje w ogrodzie

świąteczne dekoracje na zewnątrzGdy zbliżają się święta, staramy się żeby nasze otoczenie wyglądało wyjątkowo. Dekoracje świąteczne grają dużą rolę zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu. Wybierając więc choinkę i ozdoby do wnętrza, nie zapominajmy, że również nasz ogród może wyglądać szczególnie pięknie w ten świąteczny czas.

Przedłużamy świeżość choinki

jak przedłużyć trwałość choinkiŻywa choinka to w wielu domach nieodzowny atrybut Świąt Bożego Narodzenia. Co jednak zrobić aby przedłużyć żywotność bożonarodzeniowego drzewka? Oto kilka rad.

Kalocefalus Browna – Srebrna Roślina

srebrna roślina mrozekPiękna roślina dobrze prezentująca się solo jak i w kompozycji.

Susza fizjologiczna - jesienne podlewanie ogrodu niezbędne

susza fizjologicznaOkres wegetacyjny tego roku jest niezwykle długi. Wiosną temperatura szybko powędrowała powyżej 20 stopni Celsjusza, a teraz w pierwszych dniach listopada dalej bywa ok 20 stopni. Cały rok jest bardzo suchy, rośliny również to odczuły. Rośliny narażone są na suszę fizjologiczną.

Palmeta, balerina – nietypowe formy drzew owocowych do małych ogrodów

palmeta balerinaPosiadanie drzew owocowych jest życzeniem wielu sympatyków roślin. Ograniczeniem bywa przestrzeń jaką mamy do zagospodarowania. I tu sprawdzają się formy karłowe, baleriny, szpalery, palmety.

Mniej znane rośliny owocowe

Jesień to okres sadzenia drzew i krzewów owocowych. Wszyscy znamy jabłonie, grusze, czereśnie, śliwki. Warto jednak zapoznać np. z czerechą czy śliwo-morelą

Oplątwa - roślina bez korzeni

tillandsiaTillandsia inaczej oplątwa to interesująca roślina, łatwa w uprawie,nie potrzebuje zbyt wiele światła i może rosnąć bez podłoża.

Królewska Roślina - Szachownica Cesarska

Okazałe kwiaty Fritillaria imperialis zwanej też cesarską koroną lub szachownicą przyciągają wzrok na każdej rabacie wiosennej, na której ja posadzono. Dlatego warto poznać bliżej wymagania tej rośliny.