">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Grudniu

- regularnie sprawdzamy stan okryw na roślinach;

- w razie złamania się gałęzi pod ciężarem śniegu, wyrównujemy rany piłą i zabezpieczamy maścią ogrodniczą;

- okrywamy rabarbar zanim zamarznie ziemia;

- jeśli pogoda pozwala kontynuujemy uprawę w warzywniku;

- strząsamy mokry śnieg z gałęzi;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Przedłużamy świeżość choinki

jak przedłużyć trwałość choinkiŻywa choinka to w wielu domach nieodzowny atrybut Świąt Bożego Narodzenia. Co jednak zrobić aby przedłużyć żywotność bożonarodzeniowego drzewka? Oto kilka rad.

Kalocefalus Browna – Srebrna Roślina

srebrna roślina mrozekPiękna roślina dobrze prezentująca się solo jak i w kompozycji.

Susza fizjologiczna - jesienne podlewanie ogrodu niezbędne

susza fizjologicznaOkres wegetacyjny tego roku jest niezwykle długi. Wiosną temperatura szybko powędrowała powyżej 20 stopni Celsjusza, a teraz w pierwszych dniach listopada dalej bywa ok 20 stopni. Cały rok jest bardzo suchy, rośliny również to odczuły. Rośliny narażone są na suszę fizjologiczną.

Palmeta, balerina – nietypowe formy drzew owocowych do małych ogrodów

palmeta balerinaPosiadanie drzew owocowych jest życzeniem wielu sympatyków roślin. Ograniczeniem bywa przestrzeń jaką mamy do zagospodarowania. I tu sprawdzają się formy karłowe, baleriny, szpalery, palmety.

Mniej znane rośliny owocowe

Jesień to okres sadzenia drzew i krzewów owocowych. Wszyscy znamy jabłonie, grusze, czereśnie, śliwki. Warto jednak zapoznać np. z czerechą czy śliwo-morelą

Oplątwa - roślina bez korzeni

tillandsiaTillandsia inaczej oplątwa to interesująca roślina, łatwa w uprawie,nie potrzebuje zbyt wiele światła i może rosnąć bez podłoża.

Królewska Roślina - Szachownica Cesarska

Okazałe kwiaty Fritillaria imperialis zwanej też cesarską koroną lub szachownicą przyciągają wzrok na każdej rabacie wiosennej, na której ja posadzono. Dlatego warto poznać bliżej wymagania tej rośliny.

Hibiskusy rośliny do domu i ogrodu

 

hibiskus ketnia róża chińskaKetnia, róża chińska popularnie zwana hibiskusem to sympatyczna roślina zarówno do ogrodu jak i do domu. Nie wymagająca, długo kwitnąca dlatego warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

 

Ogrody Deszczowe - Założenia Ogólne Cz. I

ogrody deszczoweWoda jest niezbędnym elementem ogrodu. Ożywia ogród, przywabia żywe zwierzęta. W naszych warunkach klimatycznych deszcze pojawiają się nieregularnie. Jest ich za mało i powstaje okresowa susza lub pada zbyt intensywnie, powodując podtopienia. Problem nasila się gdy mamy dużą powierzchnię dachów lub utwardzonej powierzchni. Aby temu zapobiec można stworzyć ogród deszczowy.

Ogród przyjazny motylom

motyle w ogrodzieMotyle to zjawiskowe owady, nie ma osoby która nie lubi przyglądać się tym barwnym stworzeniom. Możemy sprawić że będą często gościć w naszych ogrodach jeśli posadzimy rośliny wabiące.