">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Zbiornik na deszczówkę

Zbiornik na deszczówkę

 

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę, aby nasze rozwiązania w różnych dziedzinach życia były „EKO” oraz przynosiły oszczędności w naszych domowych budżetach. Posiadając ogród możemy zauważyć wzrost kosztów na zużycie wody w okresie suszy. Wychodzimy do Państwa z propozycją umieszczenia zbiorników na deszczówkę w Waszych ogrodach, co pomoże pomniejszyć niemałe rachunki za wodę. Rozwiązanie to świadomy sposób na oszczędzaniu wody, która jest tak bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu roślin.

Jeżeli chodzi o podział zbiorników to dzielimy je na naziemne oraz podziemne. W typowych ogrodach przydomowych wybieramy te naziemne ze względu na powierzchnię zieleni. Producenci zbiorników na deszczówkę odchodzą od podstawowych form pojemników i proponują bogato rozwiniętą gamę kształtów oraz kolorów. Stają się one częścią ogrodu i warto aby nie zaburzały one dotychczasowego estetycznego wyglądu. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby zwrócić uwagę na odpowiednią pojemność takich pojemników.

  • Dla niewielkich ogródków działkowych proponujemy zbiorniki o pojemności 200-300 litrów,

  • Dla średniej wielkości ogródków przeznaczone są zbiorniki o pojemności 1000-2000 litrów,

  • Dla dużych ogrodów sugeruje się montaż zbiorników podziemnych o pojemności wymaganej przez klienta.

Warto pamiętać, że montaż zbiorników do 10 000 m3 nie wymaga zezwolenia na budowę. Pamiętajmy, aby zbiorniki były wykonane z odpowiedniego, trwałego oraz odpornego na warunki atmosferyczne materiału, w końcu mają one nam służyć przez wiele lat.

Po wybraniu konkretnego zbiornika na deszczówkę czas na wybranie miejsca, w którym zostanie on umieszczony. Odpowiednim miejscem będzie ustawienie zbiornika przy wylocie rury spustowej. Do pojemnika należy dokupić odpowiednie łącze, które w łatwy sposób pomoże Nam połączyć rynnę ze zbiornikiem tzw. łapacz wody deszczowej. Pamiętajmy o zamontowaniu koszyczka w leju, który zabezpieczy przed dostaniem się liści do wody. Kranik zakupiony wraz z całym sprzętem montujemy w miejscu do tego przeznaczonym. W Naszym Centrum znajdziecie cały komplet do zamontowania takiego zbiornika.

Ważne, aby montaż oraz połączenie zbiorników z rynną zostało odpowiednio zamontowane. Dlatego warto skorzystać z firm montujących pojemniki na deszczówkę profesjonalnie. Nasze Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb specjalizuje się w tej dziedzinie. W 2020r. oraz 2021r. zamontowaliśmy 23 zbiorniki na terenie Rzeszowa dla Samorządowych Jednostek Edukacyjnych oraz Miejskiego Zarządu Żłobków w Rzeszowie. Obecnie montujemy zbiorniki na terenach prywatnych.

Obecnie na terenie Naszego województwa podkarpackiego można starać się o dofinansowanie z Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024. Celem programu jest ochrona zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Środki z Programu są przyznawane w formie bezzwrotnej dotacji, która może wynosić do 80% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5000 złotych w ramach jednego wniosku. Środki z programu można przeznaczyć nie tylko na zakup zbiorników i akcesoriów, ale również na montaż czy budowę
i uruchomienie instalacji.

 

 

<< wstecz