">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Maju

- gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków, wysadzamy do gruntu kwiaty sezonowe i niektóre jednoroczne, rośliny obficie podlewamy;

- podlewamy w razie potrzeby nowo posadzone krzewy;

- nawozimy azotem drzewa i krzewy;

- wyścielamy podłoże pod truskawkami;

- strzyżemy żywopłoty z ligustru;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Zieloni współlokatorzy

Zieloni współlokatorzy

data dodania: 2015-03-03 08:26:58

Nie wiadomo dokładnie kiedy człowiek je udomowił, towarzyszą nam od dawna. Na ogół nie sprawiają wiele kłopotów, ale od czasu do czasu trzeba się nimi zająć. O czym mowa? Oczywiście o domowych roślinach doniczkowych.

 

Marzec jest dobrym czasem na pielęgnację roślin. Koniecznie musimy wyprzedzić moment wzrostu, dlatego już teraz urządźmy naszym zielonym współlokatorom domowe spa. Kluczowe są tutaj takie zabiegi jak: przycinanie, podwiązywanie, podpieranie, przesadzanie oraz kąpiel.

 

Pielęgnacja roślin Rzeszów

 

Przycinanie roślin, podwiązywanie, przesadzanie

 

Przycinania wymagają rośliny o ogołoconych pędach, „wybiegnięte”, zbyt wyrośnięte i rozrośnięte oraz takie, którym trzeba poprawić kształt (bonsai). Ważne, aby narzędzie do cięcia było ostre (np. sekator, nóż), a rana po cięciu gładka. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie rośliny lubią i znoszą cięcie.

 

Podwiązywania wymagają rośliny które są zbyt ciężkie, wychyliły się w jedną stronę, odpadają od podpór lub je przerosły oraz takie, które rosną nie w tę stronę, w którą my chcemy. Do podwiązywania wykorzystujemy specjalne materiały dostępne w sklepach ogrodniczych lub pasmanteryjnych. Możemy wykorzystać estetyczne zielone taśmy parciane lub paski, a także ładne sznurki. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy wiązadła nie uszkadzają roślin.

 

Jeśli chcemy, by nasze rośliny pięknie się rozwijały musimy zapewnić im odpowiednią przestrzeń. Przed przesadzeniem roślinę podlewamy, aby ziemia trzymała się korzeni. Doniczka powinna być o rozmiar większa od poprzedniej. Na dno koniecznie układamy drenaż i wsypujemy cienką warstwę ziemi (oczywiście odpowiednio dobranej), a następnie osadzamy roślinę. Potem dosypujemy ziemię  i ugniatamy przy krawędziach doniczki. Na koniec obficie podlewamy.

 

A jak radzić sobie z dużymi roślinami? Przesadzamy je rzadziej. Jeżeli nie ma takiej konieczności, nie przesadzajmy. Wystarczy jeśli wymienimy wierzchnią warstwę ziemi.

 

Największy wybór doniczek w Rzeszowie

 

Od czasu do czasu urządźmy naszym roślinom orzeźwiającą kąpiel. Doniczkę obwiązujemy foliowym woreczkiem tak, aby nie zalać ziemi i wstawiamy roślinę pod prysznic. Pilnujmy, by woda trafiała do odpływu prysznica, a nie do doniczki.

 

Pielęgnując rośliny możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nowe doniczki są elementem, który nieco zmieni wygląd naszego mieszkania. Bardzo efektownie wyglądają doniczki ceramiczne. Do wyboru mamy przeróżne kolory, fasony i kształty. Dużą popularnością (zwłaszcza wśród amatorów storczyków) cieszą się przezroczyste naczynia. Nie tylko wyglądają oryginalnie, ale także pozwalają nam obserwować stan korzeni.

 

<< wstecz