">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Maju

- gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków, wysadzamy do gruntu kwiaty sezonowe i niektóre jednoroczne, rośliny obficie podlewamy;

- podlewamy w razie potrzeby nowo posadzone krzewy;

- nawozimy azotem drzewa i krzewy;

- wyścielamy podłoże pod truskawkami;

- strzyżemy żywopłoty z ligustru;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Profesjonalne odśnieżanie Rzeszów

Profesjonalne odśnieżanie Rzeszów

data dodania: 2015-10-16 11:48:56

Śnieg jest nieodłącznym elementem zimowego krajobrazu. I chociaż drzewa, krzewy czy trawniki przykryte białym puchem, wyglądają pięknie, nie jest on dla nich obojętny. Problemem dla ludzi są oblodzone chodniki, ścieżki, schody, czy samochody.

 

Przysypane śniegiem nie mają szansy na odmrożenie, a dodatkowo śnieg sprawia, że możemy nie zauważyć warstwy lodu pod nim.

 

Profesjonalne odśnieżane Rzeszów

 

Odśnieżanie w Rzeszowie

 

odśnieżaniu wiemy chyba wszystko, ponieważ wykonujemy je w Rzeszowie już od ponad 25 lat. W tym wpisie, postaramy się przedstawić kilka sprawdzonych sposobów jak bez szkody dla siebie i ogrodu odśnieżyć swoją posesję.

 

Odśnieżanie Rzeszów

 

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, takie jak łopaty, szufle i miotły do śniegu. Dla własnego komfortu warto wybrać te, które są wykonane z tworzyw lekkich, np. aluminium czy polipropylen. Do narzędzi z takich tworzyw śnieg nie przywiera, co na pewno przyspiesza i ułatwia pracę. Zwróćmy również uwagę czy nasza łopata ma metalową krawędź natarcia (tą która bezpośrednio styka się z podłożem). Pozwoli to na dodatkową opcję skucia cienkiego lodu.

 

Jak usunąć lód z samochodu, schodów czy chodników? Najlepiej używać specjalnych odkuwaczy do lodu. Wykonane są one z mocniejszych i trwalszych materiałów niż łopaty i szufle, co sprawia że mają większą wytrzymałość w kontakcie z naprawdę grubą warstwą niechcianego lodu.


Odśnieżanie w Rzeszowie

 

Jeśli nasz ogród jest większy i niekoniecznie chcemy spędzić cały dzień na jego odśnieżaniu łopatą, warto sięgnąć po „ciężką artylerię”. Można to wykonać przy użyciu elektrycznych i spalinowych odśnieżarek. Wyglądem przypominają kosiarki, jednak zamiast noży posiadają wirnik, który odrzuca śnieg na boki. To, jaki sprzęt mechaniczny do odśnieżania wybierzemy w dużej mierze zależy od nawierzchni, na której chcemy go używać. Na powierzchniach rozległych najlepiej spiszą się mocne, dwustopniowe monstra, a na mniejsze ogrody wystarczą te jednostopniowe.

 

Istnieje również sposób powszechnie znany i stosowany, a w dodatku jeden z najłatwiejszych, czyli użycie soli. Sól z powodzeniem rozpuszcza lód, jednak mimo swojej niepozorności nie pozostaje bez oddziaływania na powierzchnię, na której została użyta. Nie należy używać jej na glebę czy miejsca w pobliżu roślin, ponieważ wnikając do gleby sól powoduje suszę fizjologiczną, a to uniemożliwia roślinom pobieranie życiodajnej wody. Również chodniki czy schody przy używaniu zbyt dużej ilości soli po czasie mogą pękać lub kruszyć się. W przypadku gdy chcemy używać naturalnych metod, najlepiej posłużyć się piaskiem czy popiołem. Nie rozpuszczą one lodu, ale skutecznie uchronią nas przed poślizgnięciem. Dodatkowo są bezpieczne dla wszelkiej roślinności i nie zaburzą ich rozwoju, ani procesów życiowych.

 

Odkuwacze do lodu Rzeszów

 

Nie zapomnijmy o bardzo niebezpiecznych, choć tak pięknie mieniących się w zimowym słońcu soplach, zwisających z dachów. Te z pozoru niewinne sople, spadając, mogą zranić lub nawet przyczynić się do utraty życia osoby, która akurat pod nimi przechodzi. Należy więc bezwzględnie je usuwać, ilekroć je zauważymy. Jak bezpiecznie usunąć takie sople z dachu? Należy upewnić się, że nikt nie stoi, ani nie przechodzi w miejscu, na które będą spadać sople. Samemu również należy zachować szczególną ostrożność przy strącaniu sopli, najlepiej zachować odpowiednią odległość. Jeśli nasz budynek jest wysoki lub sople osiągnęły masywne rozmiary, najlepiej wynająć profesjonalną ekipę, która się ich pozbędzie przy pomocy specjalnego sprzętu.

 

Na koniec musimy zająć się problemem zalegającego śniegu po odśnieżaniu. Uważajmy, aby miejscem składowania śniegu nie były trawniki, ponieważ dłuższe umieszczenie tam dużej warstwy śniegu może doprowadzić do gnicia trawy i powodować choroby roślin. Postarajmy się, aby śnieg składowany był na bokach chodników lub np. w ogródku. Nie zapomnijmy również o regularnym odśnieżaniu drzew i krzewów, ponieważ gruba warstwa śniegu może łamach i deformować ich gałęzie.

 

Jeśli sam nie chcesz, lub nie masz czasu na zajmowanie się odśnieżaniem całego ogrodu, zostaw to specjalistom. Wykonujemy odśnieżanie w Rzeszowie i okolicach. Jeśli masz firmę, pamiętaj że jesteś odpowiedzialny za dbanie o teren wokół budynku. Aby teren był bezpieczny dla pracowników i klientów, zamów profesjonalne odśnieżanie w Rzeszowie i bądź spokojny. Jeśli szukasz profesjonalnej ekipy odśnieżającej z Rzeszowa, zadzwoń do nas już teraz.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia innych usług dostępnych w naszym asortymencie.

<< wstecz