">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Lipcu

- ostatni raz zasilamy nawozami wieloskładnikowymi drzewa i krzewy;

- pikujemy siewki bylin i roślin dwuletnich;

- tniemy krzewy ozdobne po kwitnieniu;

- nawozimy róże;

- nadal wysadzamy kwitnące róże z doniczek;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Systemy nawadniające ogrody i trawniki

Systemy nawadniające ogrody i trawniki

data dodania: 2016-03-11 09:14:20

W naszym klimacie bardzo często występują okresy suszy trwające całymi tygodniami. Tereny zieleni, a zwłaszcza trawniki, natychmiast żółkną i wysychają. Pola golfowe, stadiony, trawniki miejskie jak również ogrody przydomowe wymagają regularnego nawadniania. Wiele osób zdecydowało się na instalację systemów automatycznego nawadniania.

 

Bez względu na to, jakiego typu powierzchnię zieloną chciałbyś nawodnić, przeanalizuj poniższy opis i zadecyduj, co jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Systemy automatycznego nawadniania 

 

Nawadnianie ogrodu w sposób automatyczny nie jest ofertą skierowaną jedynie dla osób leniwych. Ba! Decydują się na nie przeważnie Ci, którzy cechują się trzeźwością myślenia oraz przewidują, że trawa zostawiona sama sobie może ulec zniszczeniu przez słońce i gorące powietrze. Jednorazowe zainwestowanie w instalację nawadniającą ogród opłacalne jest w perspektywie długoterminowej. Właściciel będzie mógł cieszyć się pięknem zieleni nie tracąc czasu na podlewanie w sposób tradycyjny, a jednocześnie oszczędzając wodę.

 

Systemy nawadniające ogrody i trawniki Rzeszów

 

Nawadnianie ogrodu i trawników w Rzeszowie - planowanie

 

Podczas planowania systemu automatycznego nawadniania ogrodów należy wziąć pod uwagę szereg czynników m.in. wymagania roślin, charakterystykę terenu,  jego otoczenie, określić jakie jest ciśnienie i przepływ wody. Rzadko zdarza się żeby źródło wody wystarczyło na jednoczesne podlewanie całego ogrodu, dlatego też obszar który mamy nawodnić dzieli się na sekcje uruchamiające się jedna po drugiej i podlewające ogród na raty.

 

Zraszacze (ruchome – turbinowe, statyczne, mikrozraszacze) będące elementami systemów nawadniania nie dostarczają wody równomiernie w całym swoim zasięgu, dlatego też dobierając zraszacze szczególną uwagę zwraca się na to, by żaden z fragmentów ogrodu nie pozostał bez nawodnienia, ale również aby żaden z nich nie był przelany.

 

Automatyczne nawadnianie ogrodów dla każdego

 

Każdy projekt systemu automatycznego nawadniania jest inny, tak jak różne są ogrody dlatego też wyceniany jest indywidualnie.

 

Nawadnianie trawników Rzeszów

 

Chcesz mieć piękny trawnik bez zbędnego wysiłku, interesuje cię profesjonalny projekt i instalacja systemu nawadniającego w Rzeszowie i okolicach? Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Rzeszów oferuje projektowanie i wykonywanie systemów automatycznego nawadniania ogrodów. Nasi specjaliści czekają na kontakt od Ciebie!

 

 

<< wstecz