">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Pielęgnacja trawnika jesienią

Pielęgnacja trawnika jesienią

data dodania: 2016-09-22 06:57:01

 

Wraz z początkiem jesieni przychodzi czas, kiedy trzeba w odpowiedni sposób zadbać o ogród, nie zapominając tym samym o pielęgnacji trawnika. Odpowiednie zabiegi zapewnią piękny wygląd trawnika w okresie wiosennym i przez cały rok.

 

Pielęgnacja trawnika jesienią

 

Jesienna pielęgnacja trawnika:

 

Koszenie trawy. Mimo, że jesienią wzrost trawy może być wolniejszy niż wcześniej, właściciele przydomowych ogrodów powinni kosić ją na wysokość 5 cm tak długo, na ile pozwala na to pogoda. Trawa wolniej rośnie wtedy, gdy obniża się temperatura.

 

Aeracja trawnika. Bardzo dobrze jest wykonać aerację trawnika we wrześniu z wykorzystaniem dowolnego narzędzia (jak na przykład aerator sandałowy lub specjalny walec wyczesujący darń – w zależności od wielkości trawnika). Dzięki temu zabiegowi trawa zostaje napowietrzona, a niechciany mech i filc – usunięte, dodatkowo zapobiega się w ten sposób rozrostowi chwastów. Polepszają się stosunki wodno-powietrzne w glebie, a darń jest w stanie lepiej przyswoić nawóz. Dobrze jest napowietrzyć glebę w ten sposób, by trawnik posiadał jednolity kolor i nie był zanadto zbity.

 

Nawożenie. By trawnik stał się bardziej odporny na zimowe mrozy i spokojnie przetrwał zimę, stosuje się potasowe nawozy. Pomagają one również w lepszym wzroście w następnym roku. Po ostatnim koszeniu można zastosować również cieniutką warstwę kompostu.

 

Wertykulacja. Wertykulację wykonuje się zazwyczaj raz w roku, na wiosnę. Jednak niektórzy wykonują ją również w okresie jesiennym. Pamiętajmy jednak, by przeprowadzać nie w pierwszym roku trawnika (również tego zakładanego z rolki).

 

Grabienie. Czynność ta powinna być przeprowadzana regularnie. Pozbycie się obumarłych liści i innych resztek organicznych (zakopanie lub spalenie) może zapobiec pojawieniu się niektórych chorób albo szkodników.

 

Warto dodać, że okresowo (również jesienią) można dosiewać trawę w miejscach ubytków. Jeśli natomiast jest sucho, to podlewany trawnik np. z wykorzystaniem automatycznych systemów nawadniających zainstalowanych w ogrodzie.

 

Koszenie trawy w Rzeszowie

 

Przykłady produktów w naszym internetowym sklepie ogrodniczym, które mogą służyć inspiracją w kwestii pielęgnacji trawnika jesienią i w innych okresach roku:
 

• aerator sandałowy do trawników,
• nożyce do trawy Fiskars,
• trawa Renovation+ Mosskiller 1kg,
• jesienny nawóz do trawników Florovit 1 kg/3 kg/10 kg,
• olej do kosiarek Garden Oil 600 ml.

 

Jeden z producentów produktów do pielęgnacji trawnika, Vila, udostępnia taki oto krótki poradnik związany z omawianym tu tematem:

 

 

 

Produkty ogrodnicze marki Vila zakupisz online w Sklepie Klombu lub osobiście.

 

Sklep ogrodniczy online

 

Zapraszamy do odwiedzania strony sklep.klomb.rzeszow.pl i dokonywania tam zakupów online. Polecamy się również w zakresie kompleksowej pielęgnacji ogrodów, w tym koszenia trawników czy przycinania krzewów, a także montażu systemów nawadniających trawnik i ogród.

 

Zakładanie trawnika Rzeszów

 

 

<< wstecz