">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Lipcu

- ostatni raz zasilamy nawozami wieloskładnikowymi drzewa i krzewy;

- pikujemy siewki bylin i roślin dwuletnich;

- tniemy krzewy ozdobne po kwitnieniu;

- nawozimy róże;

- nadal wysadzamy kwitnące róże z doniczek;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Aranżacja zielenią balkonów i tarasów

Aranżacja zielenią balkonów i tarasów

data dodania: 2016-10-18 06:18:39

Jesienna aranżacja zielenią balkonów czy tarasów to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Właściciel może korzystać z bogatej gamy kwiatów, owoców, a także innych roślin, które w tym okresie mienią się w ciepłych barwach pomarańczy, żółci, czerwieni czy brązu.

 

Kwiaty na balkon i taras

 

Pragnąc stworzyć energetyczne aranżacje w odcieniach jesieni, można skorzystać ze sprawdzonych gatunków kwiatów, które świetnie w tym okresie będą spełniały swoją rolę na tarasie lub balkonie. Bardzo dobrze w aranżacjach balkonów sprawdzają się kwitnące jesienią:

 

→ wrzosy – mamy tu szeroki wybór – od wielkości kwiatów, przez ich ich ubarwienie, aż po początek i koniec kwitnienia – wybór należy do Was;

→ astry chińskie – rośliny jednoroczne, które uzyskać w następnym roku możemy z nasion; nasze oko swymi kwiatami cieszyć może od połowy lata do początku jesieni;

→ astry bylinowe (marcinki) – nie są zbyt wymagające i dobrze pielęgnowane mogą utrzymać się wiele lat;

→ chryzantemy – wielko- i drobnokwiatowe, w sprzedaży w licznych barwach;

→ rozchodnik okazały – kwitnie w sierpniu i wrześniu, dobrze jest wyszukać rzadziej spotykany o odcieniu bardziej intensywnego karminu, niż najpopularniejsze w Polsce różowe wersje.

 

Aranżacja zielenią balkonów i tarasów

 

Jesienne inspiracje – dynie

 

Dynie stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych jesienią dodatków współgrających z całą szatą graficzną balkonu, tarasu, ogrodu. Sprawdzać się tu będą zarówno dynie jadalne, jak i te ozdobne, uprawiane specjalnie w tym celu. Szczególnie korzystnie wyglądają w połączeniu z odpowiedni dobranymi chryzantemami, dozwolone są jednak wszelkiego rodzaju inne kompozycje. W zależności od wielkości aranżowanej przestrzeni – takie rodzaj i wielkość dyni należy wybrać.

 

Dodatkowymi elementami ozdabiającymi wystrój mogą być także owoce (gruszki, jabłka, śliwki) lub inne elementy roślinne – dzika różna, kasztanowiec, jarzębina, głóg itp.

 

Zabezpieczanie roślin przed zimą

 

Jesień na balkonie to okres zabezpieczania roślin przed niskimi temperaturami w zimie. Zimowe mrozy mogą znacznie bardziej zagrażać roślinom balkonowym i tarasowym niż tym znajdującym się w ogrodzie – ich korzenie są chronione jedynie przez cienkie ścianki doniczek, nie sięgają one również tak głęboko, jak w podłożu.

 

Dobrze jest owijać donice na zimę. W tym celu dobrze posłużą takie materiały, jak: folia bąbelkowa, falista tektura, tkanina jutowa, słomiane maty. Innym rozwiązaniem może być również włożenie donicy do większego pojemnika, a wolną przestrzeń uzupełnić można słomą lub innym materiałem. Dla większego bezpieczeństwa warto również zadbać o nieprzyleganie donic bezpośrednio do podłoża – zastosować na przykład podstawki z kółkami.

<< wstecz