">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Maju

- gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków, wysadzamy do gruntu kwiaty sezonowe i niektóre jednoroczne, rośliny obficie podlewamy;

- podlewamy w razie potrzeby nowo posadzone krzewy;

- nawozimy azotem drzewa i krzewy;

- wyścielamy podłoże pod truskawkami;

- strzyżemy żywopłoty z ligustru;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Kontrola stanu filtrów w oczku wodnym

Kontrola stanu filtrów w oczku wodnym

data dodania: 2017-07-02 09:41:25

W okresie letnim warto sprawdzić, jak miewają się zainstalowane w naszych zbiornikach wodnych (w oczkach czy też stawach) filtry. W zależności od wybranego modelu filtra, należy postępować według zawartych w instrukcji czynności. W pierwszej kolejności jednak warto też skontrolować krok po kroku sposób zamontowania uprzednio wybranego filtra.

 

Kontrola stanu filtrów w oczku wodnym

 

Prawidłowo wykonana instalacja gwarantować będzie bezawaryjne funkcjonowanie filtra. Jeśli jednak – z różnych przyczyn – wydajność filtra jest dla nas niezadowalająca, to jedną z podstawowych czynności zalecanych przez producenta, i wyraźnie zaznaczonych w instrukcjach obsługi tego typu produktów, jest na przykład wyczyszczenie gąbek filtracyjnych znajdujących w urządzeniu. Oprócz tego jednym ze środków zaradczych może być też oczyszczenie rury ze szkła kwarcowego.

 

W trakcie kontrolowania stanu filtrów w oczku wodnym należy upewnić się, czy zniszczeniu nie uległy niektóre części. Wśród nich wymienić można: pianki filtracyjne, klosze kwarcowe, a także ultrafioletowa lampa, które niestety nie są objęte gwarancją. Pamiętajmy, że podczas wykonywania podstawowych czynności kontrolnych czy tez konserwacyjnych należy zachować szczególne bezpieczeństwo (zwłaszcza podczas zdejmowania czy też otwierania głowicy aparatu UVC, otwierania lub zamykania zbiornika, a także czyszczenia gąbek filtracyjnych).

 

Systemy filtracyjne do oczyszczania wody w okresie zimowym

 

W trakcie zimy w większości przypadków zaleca się wyłączenie urządzeń filtracyjnych z eksploatacji. W tym celu należy opróżnić zbiornik, oczyścić urządzenie, a także sprawdzić czy nie posiada ono żadnych uszkodzeń. Filtry powinny być przechowywane w miejscach nienarażonych na mrozy. Pamiętajmy jednak, że istnieją niektóre modele urządzeń, które świetnie pracują do temperatury -20 st. C ze względu na opatentowaną ochronę przed zamarzaniem.

 

Woda w oczku wodnym pod kontrolą

 

Przykładowe produkty, jakie możecie znaleźć w naszym sklepie ogrodniczym online:

 

• pompy filtracyjno-strumieniowe o podwójnej funkcji;
• skimmery powierzchniowe, satelity filtracyjne do filtracji dna zbiornika wodnego (oczka czy też stawu);
• filtry podwodne;
• filtry ciśnieniowe;
• filtry przepływowe (również modułowe filtry przepływowe);
• napowietrzacze wody w stawie oraz lampy UVC;
• odkurzacze do oczek wodnych i basenów do usuwania szlamu z dna;
• zabezpieczenia oczek przed zimą;
• podbieraki, siatki i inne narzędzia;
• preparaty do oczek wodnych (środki do pielęgnacji zbiorników wodnych)
• oświetlenie.

 

 

 

Wybieraj produkty najlepszej jakości, które ułatwiają utrzymanie czystej wody w oczku wodnym. Pompy filtracyjne, które znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym zapewniają możliwość sterowania przepływem wody oraz zużyciem prądu. Co więcej charakteryzują się minimalnymi wymogami konserwacyjnymi, dzięki czemu są praktycznie bezobsługowe i wygodne w użyciu. Postaw na niezawodność i jakość wykonania.

 

Czysta woda w oczku wodnym

 

 

Oczka wodne w Rzeszowie i okolicach

 

Szczególnie polecamy produkty do oczek wodnych marki Oase oraz Soll. Sprawdź ich bogactwo, wybierz swoich ulubieńców i kupuj online. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultuj się z jednym z naszych pracowników w sposób mailowy lub telefoniczny. Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Nasza firma gwarantuje również usługę projektowania i wykonywania oczek wodnych w ogrodach przydomowych. Polecamy się w tym zakresie.

 

<< wstecz