">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Czerwcu

- dzielimy kępy bylin, które kwitły wiosną, po posadzeniu obficie podlewamy;

- usuwamy samosiewki drzew;

- usuwamy przekwitnięte kwiatostany lilaków i złotokapów;

- silnie przycinamy żarnowiec po kwitnieniu;

- strzyżemy berberysy, lilaki, ligustry i głogi;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

data dodania: 2017-12-18 07:51:30

 

Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima) znana jako gwiazda betlejemska lub poisencja jest rośliną często kupowaną do domów i biur w okresie Świąt Bożego Narodzenia. 

 

Czerwone kwiaty, a może liście?

 

Poisencja urzeka swymi barwami. Najbardziej popularna jest barwa czerwona, ale można też kupić różowe, kremowe, cytrynowe czy nawet nakrapiane. Należy wyjaśnić że z punktu botanicznego nie są to kwiaty, tylko podkwiatki czyli barwne liście znajdujące się pod kwiatami właściwymi. Kwiaty gwiazdy betlejemskiej są niepozorne i żółte.

 

Gwiazda betlejemska Rzeszów

 

Gdzie kupować i na co uważać przy transporcie poisencji?

 

Poisencja pochodzi z Ameryki Południowej więc nie lubi chłodu. Dlatego nie należy kupować jej ze stoisk które znajdują się w pomieszczeniach nieogrzewanych czy też na świeżym powietrzu. Oznaki przymrożenia nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka, dopiero w domu po dokładnym obejrzeniu może okazać się, że mamy przymrożoną roślinę.

 

Ważne jest pakowanie w papier, nawet jeśli tylko przechodzimy kilka kroków z kwiaciarni do samochodu. Rośliny są wrażliwe na wahania temperatury. 

 

Gwiazda betlejemska jest rośliną wrażliwą na uszkodzenia. Z każdego zranienia wydobywa się biały, lepki sok (mleczko), należy obchodzić się z nią delikatnie aby jej nie połamać. Należy zwrócić uwagę że jest to roślina trująca. Jej sok może powodować podrażnienia skóry czy oczu.

 

Zasady pielęgnacji

 

Wilczomlecz należy podlewać tak aby podłoże było stale lekko wilgotne (absolutnie nie może stać w wodzie!). Również nie należy dopuszczać do przeschnięcia ziemi w doniczce, bo roślina zgubi liście. Najlepszą temperaturą dla poisencji jest 18 - 22 stopnie Celsjusza i miejsce z dużą ilością światła. Roślinę należy ustawić z dala od kaloryfera i chronić przed podmuchami zimnego powietrza. Zapewnić stałą temperaturę.

 

Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

 

Co po świętach? Pielęgnacja gwiazd betlejemskich po przekwitnięciu

 

Gwiazda betlejemska prawidłowo pielęgnowana może cieszyć swymi kolorami długie tygodnie. Na wiosnę należy roślinę przesadzić do ziemi uniwersalnej, podlewać nawozem do roślin kwitnących lub uniwersalnym. Jeśli nadmiernie pędy się wydłużą, należy je skrócić, co spowoduje rozkrzewienie. Latem poisencja najlepiej się czuje na tarasie lub w ogrodzie w lekkim półcieniu. Po nastaniu chłodu należy przenieść ją do ogrzewanego pomieszczenia. Aby ponownie wybarwiła podkwiatki należy zapewnić roślinie warunki w których światło słoneczne dociera krócej niż 10 godzin na dobę (dotyczy również sztucznego oświetlenia). W przeciwnym razie nie zakwitnie.

 

Gwiazda betlejemska w kompozycjach

 

Poisencja świetnie prezentuje się sama, w ładnej doniczce lub w kompozycjach z cupressusem czy gałązkami jedliny a także w szkle. W naszym sklepie internetowym znajdziesz dodatki świąteczne do kompozycji:

 

 

Zapraszamy również do osobistego odwiedzania naszej kwiaciarni, w której możesz nabyć opisywaną wyżej roślinę ozdobną.

 

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

<< wstecz