">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Kalocefalus Browna – Srebrna Roślina

srebrna roślina mrozekJedna roślina wiele nazw

 

Botaniczna nazwa to Leuophyta brownii (do niedawna Calocephalus brownii). W Polsce jest znana również jako mrozek, patyczak, czy srebrzyk. Wszystkie określenia tej rośliny nawiązują do jej niezwykłego wyglądu. Jest to roślina o intensywnie srebrnym kolorze,pokryta kutnerem z malutkimi listeczkami. Latem na końcach pędów pojawiają się małe początkowo srebrne kuleczki kwiatowe, po rozkwitnięciu żółte.

 

Wymagania mrozka

 

Kalocefalus pochodzi z Australii, gdzie tworzy naturalne, niewysokie zarośla. Roślina lubi słońce lub półcień. Roślina lubi przepuszczalne podłoże. Srebrzyk należy podlewać umiarkowanie. Nie lubi być również intensywnie nawożony. Nawozimy przez okres wiosenno-letni połową zalecanej dawki na opakowaniu. Aby roślina dobrze krzewiła się należy uszczykiwać jej końce. 

 

W domu czy w ogrodzie

 

Kalocefalus znakomicie sprawdza się posadzony na rabatach. Co prawda roślina nie przeżyje pierwszych przymrozków ale nadal dobrze się prezentuje. Jeżeli zależy nam na tym aby roślina przeżyła zimę przenosimy ją z ogrodu w cieplejsze miejsce np do ogrodu zimowego. Srebrzyki można komponować z roślinami sezonowymi wrzosami, chryzantemami, znakomicie ozdobi tarasy i balkony jesienią. 

 

Połączenia z ostrokrzewami, czy też z gwiazdą betlejemską nadają kompozycjom świąteczny wygląd. Gałązki kalocefalusa stosuje się jako dodatki do bukietów z kwiatów ciętych, czy też do stoików.

 

mrozek srebrna roślina

<< wstecz