">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Maju

- gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków, wysadzamy do gruntu kwiaty sezonowe i niektóre jednoroczne, rośliny obficie podlewamy;

- podlewamy w razie potrzeby nowo posadzone krzewy;

- nawozimy azotem drzewa i krzewy;

- wyścielamy podłoże pod truskawkami;

- strzyżemy żywopłoty z ligustru;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Oplątwa - roślina bez korzeni

oplątwaOplątwa a co to?

 

Tillandsie to rośliny które nie wykształciły systemu korzeniowego. Składniki pokarmowe i wodę wchłaniają poprzez liście. W naturalnych warunkach żyją przyczepione (oplecione) wokół gałęzi drzew. Oplątwy w naturalnych warunkach można spotkać w Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej. W naturalnym środowisku jest to roślina rzadka i dlatego jest chroniona, nie można jej pozyskiwać z naturalnego środowiska. Wszystkie sadzonki dostępne na rynku pochodzą z hodowli ogrodniczej. 

 

Jak uprawiać tillandsie?

 

Najważniejsze w przypadku oplątwy jest dostarczanie wody. Roślina nie ma systemu korzeniowego, dlatego należy je zwilżać najlepiej dwa - trzy razy w tygodniu spryskać spryskiwaczem z letnią wodą. Od czasu do czasu można roślinę namoczyć w misce z wodą pozostawiając ją na dwie - trzy godziny. Należy pamiętać o tym aby roślinę osuszyć dokładnie po takim zabiegu. Woda gromadzi się u nasady liści. Prostym sposobem na osuszenie roślin jest odwrócenie jej do góry i wytrząśnięcie wody.

 

Tillandsia jak każda roślina potrzebuje światła do procesu fotosyntezy. Przez jakiś czas może przebywać w ciemnym pomieszczeniu jednak kiedy zobaczymy że roślina robi się jasnozielona należy przestawić ją w miejsce z większą ilością światła. Nie należy jednak wystawiać oplątwy na bezpośrednie działanie światła. Tillandsie nawozimy nawozem do storczyków, należy zastosować jednak mniejszą o połowę dawkę niż ta zalecana do storczyków.

 

Zastosowanie 

 

Oplątwy można mocować klejem na gorąco do gałęzi ścian, paneli, umieszczać w szklanych naczyniach na kamieniach. Jest to roślina uniwersalna i długotrwała.

<< wstecz