">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Przedłużamy świeżość choinki

jak przedłużyć trwałość choinkiKupujemy choinkę

 

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup drzewka w doniczce czy na choinę ciętą. Igły powinny być żywo-zielone, mięsiste, gałązki sprężyste i elastyczne. Po zgnieceniu gałązki w dłoni igły powinny oddać. Warto wiedzieć że osypywanie się igieł to również cecha gatunkowa. Najszybciej gubią igły świerki zwyczajne. Świerki kujące zachowują igły nieco dłużej. Natomiast na jodłach igły zostają najdłużej.

 

Przynosimy choinkę do domu

 

Roślina wniesiona bezpośrednio z zewnątrz do ogrzewanego pomieszczenia przeżyje szok termiczny. Choinkę należy zahartować pozostawiając na kilka godzin w nieco chłodniejszym pomieszczeniu np. klatka schodowa i następnie przenieść ją na miejsce docelowe. Temperatura powietrza nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza. Roślinę ustawiamy z dala od źródeł ciepła.

 

przedłużamy świeżość choinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Choinki w doniczkach nie wymagają przesadzania. Ciętym drzewkom obcinamy 2-3 cm pnia i wstawiamy na kilka chwil do wrzątku aby otworzyć wiązki przewodzące. Dzięki temu roślina będzie lepiej wchłaniać wodę. Następnie roślinę ciętą wstawia się do stojaka i wypełnia wodą. Jeżeli drzewko choinkowe jest duże można wypełnić stojak piaskiem w celu dociążenia. Warto również zadbać o czystość stojaka tak aby nie rozwijały się w nim grzyby czy bakterie powodujące szybsze zamieranie rośliny. Stojak należy umyć wodą z detergentem, lub wyparzyć gorącą wodą.

 

Pielęgnacja drzewka bożonarodzeniowego

 

Zarówno rośliny z bryłą korzeniową jak i rośliny cięte regularnie podlewamy. Warto również codziennie zraszać gałęzie choinek. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Drzewka cięte warto podlewać odżywką do roślin ciętych. Dodatkowo wydłuży ona świeżość rośliny, odżywia i zapobiega rozwojowi grzybów.

 

Dekorujemy choinkę

 

Drzewko choinkowe ubieramy w lekkie ozdoby tak aby nie połamać gałązek i nie uszkodzić igieł. Cięższe ozdoby wieszajmy bardziej u dołu i głębiej, bliżej pnia. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie lampek led. Oświetlenie led jest energooszczędne oraz wytwarza mało ciepła za co będzie nam wdzięczna choinka.

<< wstecz