">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Świąteczne dekoracje w ogrodzie

świąteczne dekoracje na zewnątrzŚwiatło w ogrodzie

 

Jasną sprawą dla nas jest, że światełka okalające nasze drzewa i domy dają piękny efekt, ale przyłóżmy starań żeby oświetlenie świąteczne nie obejmowało tylko jednego okazu na wielohektarowy ogród ( jeśli chodzi o oświetlenie roślin ) i nie przesadzajmy tez w drugą stronę. Starajmy się rozmieścić światełka według pewnej idei. Co do oświetlenia domu zadbajmy aby korespondował z oświetleniem roślinności, jeśli więc stawiamy na rośliny zostawmy dom w spokojnej tonacji oświetlając tylko jego kontury i okna, jeśli jednak stawiamy na dom zostawmy rośliny jako te spokojniejsze i oświetlmy je delikatnie np. stawiając światło na tyle rośliny będzie to bardzo eleganckie i wyłoni nam jedynie kontur rośliny.

 

Na pewno nie pożałujemy włożonej w oświetlenie pracy. Starajmy się zrobić sobie pewien plan , jeśli nie chcemy oświetlać każdego większego drzewka, zostańmy przy oświetleniu tylko mniejszych lub oświetlmy pewną grupę drzew, ważne jest aby robić to ze starannością i konsekwencją.

 

Na koniec zwróćmy uwagę na to że lepiej wybrać światełka które nie mrugają, ponieważ migoczące światło nie ma nic wspólnego ze spokojem, a przecież właśnie tego między innymi w świętach szukamy :)

 

Świąteczne dekoracje w ogrodzie

 

Skupiamy się na świetle, i słusznie! ale przecież ozdoby to nie temat zarezerwowany tylko dla wnętrz. Mamy tutaj również pewne pole do popisu jeśli chodzi o ogrody. Często boimy się, że wielostopniowe temperatury mogą zaszkodzić na przykład szklanym bombkom choinkowym, wybierzmy więc te z plastiku lub innych tworzyw bardziej odpornych na warunki atmosferyczne. Również drewniane ozdoby będą cieszyły oko, na przykład w ogrodach o charakterze rustykalnym. Ważne i urokliwe są przybrania naszych drzwi wejściowych. Jak wiadomo najważniejsze jest „dobre wejście”, dlatego jeśli nasze drzwi powitają gości pięknym przybraniem, tym weselej będzie zapraszać gości do środka :)

 

Oto przykłady klombowych stroików i dekoracji które mogą być użyte również na zewnątrz:

 

dekoracje świąteczne na zewnątrzdekoracje świąteczne na zewnątrz

klomb.rzeszow.pl/a-139-swiateczne-dekoracje-w-ogrodzieświąteczne dekoracje na zewnątrzświąteczne dekoracje na zewnątrz

Przy odrobinie fantazji możemy stworzyć również dekoracje świąteczne samodzielnie, do czego zachęcamy. Na zasadzie modyfikacji przedmiotów których już nie używamy, z kawałków drewna, czy nawet ze starych sanek, opon, wiaderek, a nawet… łyżew można stworzyć małe cuda :)

 

Możliwości jest wiele.

świąteczne dekoracje na zewnątrzświąteczne dekoracje na zewnątrz

<< wstecz