">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Maju

- gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków, wysadzamy do gruntu kwiaty sezonowe i niektóre jednoroczne, rośliny obficie podlewamy;

- podlewamy w razie potrzeby nowo posadzone krzewy;

- nawozimy azotem drzewa i krzewy;

- wyścielamy podłoże pod truskawkami;

- strzyżemy żywopłoty z ligustru;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Klomb Rzeszów > > Dekoracje na groby

Dekoracje na groby

data dodania: 2017-10-26 06:04:19

Dekoracje na groby

W dzień 1 listopada nasze myśli i kroki kierują się w kierunku grobów naszych bliskich zmarłych. Zastanawiamy się jak udekorować pomniki.

W dzień 1 listopada nasze myśli i kroki kierują się w kierunku grobów naszych bliskich zmarłych. Zastanawiamy się jak udekorować pomniki.

 

Rośliny żywe w doniczkach

Chryzantema – najczęstsza dekoracja cmentarna. Tutaj jest bardzo duży wybór kolorów i kształtów  kwiatów. Kupując te rośliny zwróćmy uwagę czy nie ma objawów chorób grzybowych (np. szara pleśń). Warto kupić też te które nie są do końca rozkwitnięte. Chryzantema ze względu na dużą masę liściową traci dużo wody i szybko więdnie. Pamiętać należy aby zostawiając chryzantemę na cmentarzu mocno podlać, nalać wody do podstawki lub osłonki.

 

Dekoracje na cmentarz Rzeszów

 

Wrzosy / Wrzośce. Ostatnio rośliny te coraz częściej kupowane są w celu dekoracji nagrobków. Przewagą wrzosowatych nad chryzantemami jest to że nie są wrażliwe na przymrozki tak jak chryzantemy. Wrzośce pięknie się zasuszają nie tracąc swojej barwy, mogą zdobić grobowce do zimy. Ostatnio wspominaliśmy o roślinach wrzosowatych służących jako dekoracja balkonów i wnętrz.

 

Kompozycje z żywych kwiatów ciętych

Dekoracje tego typu są najmniej trwałe. Wykonuje się je zazwyczaj na floretach (gąbka do kwiatów  żywych + obudowa). Podbudowę wykonuje się z jedliny. Kwiatem dominującym jest chryzantema wielkokwiatowa. Mniej popularne są róże czy anturium. Spotyka się też wianki plecione z gałązek jałowca czy jodły. W środek wianka wkłada się znicz. Stroisz jest dość trwały i przetrwa kilka miesięcy.

 

Stroiki na cmentarz sklep internetowy

 

Kompozycje z kwiatów sztucznych

Tutaj panuje duża różnorodność formy i kolorystyki. Są kompozycje wykonane w misach na gąbce do kwiatów suchych.  Ale również są wianki do powieszenia czy kompozycje do wazonu. Kompozycje kwiatowe mogą być pionowe lub niskie. Dużą popularnością cieszą się kompozycje mieszane z chryzantemą i różą z zielonymi dodatkami, lub kompozycje utrzymane w tonacji jesiennej. Panuje zupełna swoboda w zależności od potrzeb.

 

Inne artykuły florystyczne możesz kupić

w naszym sklepie ogrodniczym online (oraz osobiście w siedzibie firmy):

Artykuły florystyczne sklep online

 

Znicze

Najważniejszym symbolem Zaduszek są znicze. Najczęściej układane są na płytach pomników. Aby nie pobrudzić płyty nagrobnej ustawiamy lampiony na podkładce lub pionowym stojaku.

 

Kompozycje kwiatowe jako dekoracje nagrobne na zamówienie w Rzeszowie

Kompozycje na zdjęciach są do nabycia w naszej kwiaciarni. Florystki wykonują również kompozycje na zamówienie. Zachęcamy do oglądania galerii innych wiązanek okolicznościowych, którą opublikowaliśmy już jakiś czas temu - znajdą tam Państwo również te dotyczące florystyki żałobnej.

 

Dekoracje na groby Rzeszów

 

Zobacz galerię pozostałych możliwości stroików na pomnik:

 

Stroiki na pomnik RzeszówOzdoby na pomnik RzeszówPomysł na wystrój pomnikaStroiki na cmentarz - sklep internetowyDekoracje na pomnik RzeszówDekoracje pomników na Wsystkich Świętych RzeszówDekoracje na cmentarz GaleriaStroiki na pomnik galeria

(Kliknij zdjęcie w galerii, by zobaczyć je w powiększeniu)

<< wstecz