">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Lutym

- w cieplejsze dni, gdy nie ma mrozu, zaczynamy przycinanie roślin;

- gdy tylko ziemia rozmarznie, zasilamy rośliny nawozem wieloskładnikowym;

- powtarzamy bielenie pni drzew owocowych;

- drzewa i krzewy opryskujemy preparatami olejowymi przeciwko zimującym stadiom szkodników;

- w szklarni podpędzamy krzewy róż trzymane w doniczkach;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Aeracja i Wertykulacja - Wiosenna Pielęgnacja Trawnika

aeracja wertykulacjaRoślinami które najwcześniej zaczynają wegetację są trawy trawnikowe. Zabiegi "dotleniające" trawnik należy wykonać wczesną wiosną.

Prześwietlanie krzewów owocowych

prześwietlanie krzewów owocowychKrzewy owocowe potrzebują corocznego cięcia aby obficie plonować. Po trzecim roku krzewy owocowe prześwietlamy czyli rozluźniamy ich korony. Przełom zimy i wiosny czyli początek marca to odpowiedni czas na wykonanie tego zabiegu.

Wermikulit i Perlit – Mineralne Dodatki Do Podłoży Ogrodniczych

wermikulit perlitMarzec to miesiąc przesadzania, ukorzeniania i wysiewu roślin. Aby nasze rośliny dobrze rosły potrzebują dobrego podłoża, które dodatkowo można wzbogacić mineralnymi domieszkami jak wermikulit i perlit.

Opryski na przedwiośniu

data dodania: 2018-02-21 09:50:08

opryski na przedwiośniuPod koniec zimy kiedy temperatury zaczynają być dodatnie jest to idealny okres na pierwsze ale bardzo skuteczne opryski roślin przeciwko chorobom grzybowym i szkodnikom.
 

Bonsai – przesadzanie

bonsai przesadzaniePrzesadzanie to ważny zabieg pielęgnacyjny roślin uprawianych w formie bonsai. Dobór podłoża oraz doniczki wpływa istotnie na sposób wzrostu naszych roślin. 

Phalenopsis - dekalog uprawy

Phalenopsis - dekalog uprawyPhalenopsis to najpopularniejszy storczyk. Dzięki pięknym kwiatom, długiemu kwitnieniu i małym wymaganiom jest obecny prawie w każdym domu.

Zimowe zabiegi w sadzie

Zimowe zabiegi w sadzieZima w pełni. Rośliny śpią, jednak aby cieszyć się plonami w nadchodzącym sezonie należy wykonać kilka istotnych zabiegów pielęgnacyjnych w sadzie.

Zimowe kłopoty z roślinami domowymi

data dodania: 2018-01-10 10:49:24

Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą

Zima to trudy okres dla roślin doniczkowych. Dzień jest krótki, często pochmurny, światła jest jak na lekarstwo. W mieszkaniach powietrze jest przegrzane, suche a każde otworzenie okna powoduje szok termiczny. Należy przypomnieć że rośliny te w większości pochodzą ze strefy tropikalnej czy subtropikalnej, zatem nasze warunki zimowe są zupełnie inne od ich optymalnych.

Bonsai dla niewtajemniczonych - cz. I

data dodania: 2018-01-03 09:25:27

Bonsai Rzeszów

Sztuka Bonsai na stałe zadomowiła się w naszych mieszkaniach, wzbudza duże zainteresowanie ze względu na niecodzienny sposób prezentowania roślin.

Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

data dodania: 2017-12-18 07:51:30

Gwiazda betlejemska Rzeszów

Wilczomlecz piękny (Euphorbia pulcherrima) znana jako gwiazda betlejemska lub poisencja jest rośliną często kupowaną do domów i biur w okresie Świąt Bożego Narodzenia.