">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Oplątwa - roślina bez korzeni

tillandsiaTillandsia inaczej oplątwa to interesująca roślina, łatwa w uprawie,nie potrzebuje zbyt wiele światła i może rosnąć bez podłoża.

Królewska Roślina - Szachownica Cesarska

Okazałe kwiaty Fritillaria imperialis zwanej też cesarską koroną lub szachownicą przyciągają wzrok na każdej rabacie wiosennej, na której ja posadzono. Dlatego warto poznać bliżej wymagania tej rośliny.

Hibiskusy rośliny do domu i ogrodu

 

hibiskus ketnia róża chińskaKetnia, róża chińska popularnie zwana hibiskusem to sympatyczna roślina zarówno do ogrodu jak i do domu. Nie wymagająca, długo kwitnąca dlatego warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

 

Ogrody Deszczowe - Założenia Ogólne Cz. I

ogrody deszczoweWoda jest niezbędnym elementem ogrodu. Ożywia ogród, przywabia żywe zwierzęta. W naszych warunkach klimatycznych deszcze pojawiają się nieregularnie. Jest ich za mało i powstaje okresowa susza lub pada zbyt intensywnie, powodując podtopienia. Problem nasila się gdy mamy dużą powierzchnię dachów lub utwardzonej powierzchni. Aby temu zapobiec można stworzyć ogród deszczowy.

Ogród przyjazny motylom

motyle w ogrodzieMotyle to zjawiskowe owady, nie ma osoby która nie lubi przyglądać się tym barwnym stworzeniom. Możemy sprawić że będą często gościć w naszych ogrodach jeśli posadzimy rośliny wabiące.

Niedobory składników pokarmowych u roślin, rozpoznawanie, zapobieganie

Niedobory mikro i makroelementów u roślin powodują chlorozy, nekrozy i różne przebarwienia liści oraz ograniczają wzrost roślin i plonowanie a także obniżają walory dekoracyjne roślin ozdobnych. Niedobory pokarmowe często mylone są z chorobami grzybowymi. Dlatego ważne jest prawidłowe i szybkie rozpoznanie i przeciwdziałanie.

Zasady podlewania roślin

Środek na mrówkiPodlewanie roślin wpływa na wygląd i zdrowotność roślin. Wiele osób myśli ze nie ma nic łatwiejszego niż podlewanie roślin, jednak tak nie jest.

Mrówki - owady pożyteczne czy szkodliwe?

Środek na mrówkiMrówki to owady często spotykane w domu i w ogrodzie. Występowanie mrówek niesie za sobą wiele korzyści które często są niezauważane przez wielu miłośników ogrodu a efekty niepożądane często są demonizowane.

Aranżujemy mini ogród na balkonie - o czym należy pamiętać?

Balkon może stać się małą zieloną wyspą na wyciągnięcie ręki, gdzie można miło spędzić czas podczas ciepłych dni.

Różaneczniki i Azalie

Rhododendrony są lubiane i podziwiane za swoje niesamowicie barwne kwiaty w niezliczonych kolorach. Pod łacińską nazwą Rhododendron kryje się szeroka grupa roślin wrzosowatych. Zarówno azalie jak i różaneczniki bywają tak nazywane.