">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Grudniu

- regularnie sprawdzamy stan okryw na roślinach;

- w razie złamania się gałęzi pod ciężarem śniegu, wyrównujemy rany piłą i zabezpieczamy maścią ogrodniczą;

- okrywamy rabarbar zanim zamarznie ziemia;

- jeśli pogoda pozwala kontynuujemy uprawę w warzywniku;

- strząsamy mokry śnieg z gałęzi;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Niedobory składników pokarmowych u roślin, rozpoznawanie, zapobieganie

Niedobory mikro i makroelementów u roślin powodują chlorozy, nekrozy i różne przebarwienia liści oraz ograniczają wzrost roślin i plonowanie a także obniżają walory dekoracyjne roślin ozdobnych. Niedobory pokarmowe często mylone są z chorobami grzybowymi. Dlatego ważne jest prawidłowe i szybkie rozpoznanie i przeciwdziałanie.

Zasady podlewania roślin

Środek na mrówkiPodlewanie roślin wpływa na wygląd i zdrowotność roślin. Wiele osób myśli ze nie ma nic łatwiejszego niż podlewanie roślin, jednak tak nie jest.

Mrówki - owady pożyteczne czy szkodliwe?

Środek na mrówkiMrówki to owady często spotykane w domu i w ogrodzie. Występowanie mrówek niesie za sobą wiele korzyści które często są niezauważane przez wielu miłośników ogrodu a efekty niepożądane często są demonizowane.

Aranżujemy mini ogród na balkonie - o czym należy pamiętać?

Balkon może stać się małą zieloną wyspą na wyciągnięcie ręki, gdzie można miło spędzić czas podczas ciepłych dni.

Różaneczniki i Azalie

Rhododendrony są lubiane i podziwiane za swoje niesamowicie barwne kwiaty w niezliczonych kolorach. Pod łacińską nazwą Rhododendron kryje się szeroka grupa roślin wrzosowatych. Zarówno azalie jak i różaneczniki bywają tak nazywane.

Oczko wodne - zeolit naturalny filtr

Wygląd oczka wodnego w dużej mierze zależy od skuteczności filtra. Mało znanym naturalnym filtrem wody jest zeolit. Warto zapoznać się z jego właściwościami.

Oczka wodne - wiosenny rozruch

oczka wodne wiosenny rozruchZbiorniki wodne te małe i większe to chluba naszych ogrodów, lubimy się nimi chwalić, zdarza się że przysparzają nam jednak pracy i kłopotu. Wiosna to idealna pora aby zadbać o oczko i uniknąć wielu problemów w całym sezonie, wystarczy zastosować startery mikrobiologiczne do oczek wodnych.

Aeracja i Wertykulacja - Wiosenna Pielęgnacja Trawnika

aeracja wertykulacjaRoślinami które najwcześniej zaczynają wegetację są trawy trawnikowe. Zabiegi "dotleniające" trawnik należy wykonać wczesną wiosną.

Prześwietlanie krzewów owocowych

prześwietlanie krzewów owocowychKrzewy owocowe potrzebują corocznego cięcia aby obficie plonować. Po trzecim roku krzewy owocowe prześwietlamy czyli rozluźniamy ich korony. Przełom zimy i wiosny czyli początek marca to odpowiedni czas na wykonanie tego zabiegu.

Wermikulit i Perlit – Mineralne Dodatki Do Podłoży Ogrodniczych

wermikulit perlitMarzec to miesiąc przesadzania, ukorzeniania i wysiewu roślin. Aby nasze rośliny dobrze rosły potrzebują dobrego podłoża, które dodatkowo można wzbogacić mineralnymi domieszkami jak wermikulit i perlit.