">

Usługi Ogrodnicze Rzeszów

Tel. +48 17 852 27 68

Centrum Ogrodnicze

Dane kontaktowe:

Centrum Ogrodnicze Zielony Klomb Sp. z o.o.

ul. Emilii Plater 8

35-079 Rzeszów

Tel./Fax +48 17 852 27 68

email: biuro@klomb.rzeszow.pl

 

Masz pytania

Napisz do nas!

Formularz >>

Przypominamy, Radzimy w Kwietniu

- zdejmujemy okrycia z roślin;

- sadzimy krzewy róż i przycinamy na wys. 25-30 cm;

- sadzimy drzewka owocowe;

- sadzimy żywopłoty i pnącza, silnie je przycinamy;

- młode drzewka sadzone jesienią i wiosną przycinamy;

Kalendarz ogrodnika

Czytaj więcej >>

Referencje

Zobacz kto korzystał z naszych usług i poznaj opinie.

Czytaj więcej >>

Witamy serdecznie na naszym „Klombowym blogu”. Mamy nadzieję, że zainteresują Was nasze wpisy, które oczywiście dotyczyć będą ogrodnictwa, florystyki oraz… zobaczymy co natchnienie przyniesie.

Dekoracje świąteczne do domu

data dodania: 2016-12-16 08:47:31

Kwiaciarnia w Rzeszowie

Zastanawiasz się, gdzie zakupić najpiękniejsze dekoracje świąteczne do Twojego domu? Możesz zakupić już gotowe dekoracje w kwiaciarni lub zaopatrzyć się w niej i przygotować wystrój wnętrza samodzielnie. W poniższym wpisie znajdziesz kilka inspiracji, pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje przygotowane przez naszych pracowników.

Aranżacja zielenią balkonów i tarasów

data dodania: 2016-10-18 06:18:39

Aranżacja ogrodów Rzeszów

Jesienna aranżacja zielenią balkonów czy tarasów to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Właściciel może korzystać z bogatej gamy kwiatów, owoców, a także innych roślin, które w tym okresie mienią się w ciepłych barwach pomarańczy, żółci, czerwieni czy brązu.

Oczka wodne przed zimą

data dodania: 2016-10-17 10:42:45

Przygotowanie oczka wodnego do zimy

Woda w oczku wodnym wymaga stałej pielęgnacji. Szczególnie dużo prac przysparzają jesienią opadające liści, które trzeba systematycznie usuwać, by nie zdążyły zanieczyścić wody w trakcie rozkładania się. Inne prace należy dopasować odpowiednio do wielkości zbiornika wodnego, jaki posiadamy w ogrodzie.

Pielęgnacja trawnika jesienią

data dodania: 2016-09-22 06:57:01

Pielęgnacja ogrodu w Rzeszowie

Wraz z początkiem jesieni przychodzi czas, kiedy trzeba w odpowiedni sposób zadbać o ogród, nie zapominając tym samym o pielęgnacji trawnika. Odpowiednie zabiegi zapewnią piękny wygląd trawnika w okresie wiosennym i przez cały rok.

Sadzenie tulipanów, narcyzów i hiacyntów

data dodania: 2016-09-20 08:16:20

 

Tulipany, narcyzy i hiacynty to chyba jedne z najbardziej rozpoznawalnych roślin cebulowych. Nie wszystkie rośliny z tego rodzaju mogą zimować w gruncie (np. mieczyk, begonia, lilia), dlatego warto zapoznać się z terminami sadzenia ich cebulek.

 

Zakładanie ogrodów z oczkiem wodnym

data dodania: 2016-09-05 11:24:57

Oczka wodne Rzeszów

Wielu właścicieli przydomowych ogrodów i większych działek nie wyobraża sobie ich bez pięknie zaprojektowanego oczka wodnego lub stawu. Urządzenie ogrodu z tego typu zbiornikiem wodnym nie jest trudne, bywa jednak kosztowne i pracochłonne, wymaga również późniejszej regularnej pielęgnacji.

Urządzanie ogrodów kamiennymi elementami

data dodania: 2016-08-23 07:36:03

Urządzanie ogrodów kamiennymi elementami

Kamień ogrodowy znajduje przeróżne zastosowanie w małych i większych ogrodach, tych prywatnych, a także przy większych budowlach miejskich. Oprócz niezaprzeczalnych walorów wizualnych, kamień charakteryzuje się również innymi cechami przyczyniającymi się do jego popularności w aranżacji ogrodów – odporność na mróz, ścieranie, wodę.

Zielone ściany z roślin w ogrodzie

data dodania: 2016-08-22 11:29:35

Ogrody Rzeszów

Wertykalne ogrody są naturalną przesłoną zasłaniającą przydomowe ogrody lub inne przestrzenie od zgiełku ulicy, jej zanieczyszczeń, a dodatkowo wzbogacające okolicę swymi walorami wizualnymi. Najskuteczniejsze w swoim działaniu są pionowe ogrody składające się z różnego gatunku roślin, jednak równie dobrze można zastosować w takim przypadku bardziej jednolitą konstrukcję.

Bukiety ślubne Rzeszów

data dodania: 2016-08-01 11:19:03

Bukiet okolicznościowy Rzeszów

Historia bukietu ślubnego jest dość świeża, dawniej Panna Młoda nie trzymała w rękach kwiatów. Znacznie częściej spotykało się z umieszczaniem wianków na głowach obu Państwa Młodych. Zwyczaj ten miał na celu zapewnienie nowożeńcom płodności, jak i radości i zdrowia. Dopiero od 16. wieku wianki były noszone jedynie przez kobiety (później zastąpione przez korony i welony). Dopiero dziewiętnastowieczny romantyzm sprowadził tradycję noszenia dekoracyjnego bukietu z kwiatów.

Koszenie trawników Rzeszów

data dodania: 2016-07-25 10:22:40

Koszenie trawy Rzeszów

Każdy właściciel ogrodu pragnie posiadać również piękny i zadbany trawnik, który będzie nie tylko miejscem wypoczynku całej rodziny, ale również świetną wizytówką. Niestety, by uzyskać wymarzony efekt, trzeba się liczyć z koniecznością nieustannej pielęgnacji trawy w ciągu całego sezonu, już od początku sezonu, na wiosnę.